Kaş Ekimi

Kaşlar, yüz ifadesinin en belirleyici bölgelerinden biri. Yüzün ideal boyut ve ifade kazanmasında oldukça etkili. Seyreklik, yanma, kaza, şekil bozukluğu, hastalık gibi çeşitli nedenlerle kaşlarından memnun olmayanlar için çeşitli kozmetik uygulamalar ile çözüm sağlansa da kalıcı çözüm için en ideali kaş ekimi işlemi. Kaş ekimi yaptıranların daha çok kadınlar olduğu düşünülse de erkekler arasında da oldukça yaygın ve çok memnun eden bir uygulama olarak tercih ediliyor.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ektirme işlemi de saç ekimi tekniklerinden FUE veya DHI yöntemi ile gerçekleştiriliyor. Öncelikle saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden (Ki genellikle ense bölgesi tercih edilir), kıl kökleri toplanıyor, özel bir solüsyonda herhangi bir kayıp olmaması için bekletiliyor. Alınan kökler, belirlenen açı ve şekil doğrultusunda kaş bölgesine ekiliyor. Kaş ekim işlemi, kaş ekimi sonrası görüntüsünün kalıcı ve doğal olmasını arzu eden kişiler için en doğru yöntemlerden biri.

İyi Bir Sonuç İçin Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Kaşların, yüzün en önemli bölgelerinden biri olduğu göz önünde bulundurularak ekim işlemi titizlikle, kişinin yüz şekli ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmesi işlem sonrası memnuniyet açısından büyük önem taşıyor. Uzman olmayan kişi ya da merkezlerce yapıldığında çirkin izler kalması ya da komplikasyon gelişme riskinin olduğu unutulmamalı. Bu nedenle kaş ekimi kliniği araştırmasının iyi yapılması ve uzmanın seçimi konusunda titiz davranılması gerekiyor. İşlem lokal anestezi ile yapılacağından ağrısızdır.

Kaş ekimi sırasında da saç ekiminde olduğu gibi kılların çıkış yönüne dikkat edilir. Kaş ekiminde ekimler tek kök şeklinde yapılır, olabildiğince doğal bir sonuç için çalışılır. Yeni kaş tasarlanırken kişinin önceki kaş yapısı da mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Kaşlar dar bir açıyla, kaşın çıkış yönüne göre ekilirse ve en önemlisi de kaşın sonu, ortası ve başlangıcı arasında ekim yönleri iyi ayarlanırsa en ideal, doğal ve gür sonuçlar alınır.

Kaş Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş ekim işlemi sonrası bölgede hafif kızarıklık ve kabuklanma görülebiliyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, bu kabuklara müdahalede bulunmamak. İlk gün su ile temastan kaçınılır, darbeye karşı bölge korunmalı. İlk ekimin ardından çıkan kaşlar cılız olabilir, ama zamanla çok daha kalın ve doğal büyür. Ekimin ardından kaşın tam şeklini alması 3 ayı bulabiliyor. 8 ay içerisinde de tam olarak arzu edilen görüntüye ulaşılıyor.

Kaş ekiminde genellikle tek seans yeterli oluyor. Ancak kişi daha yoğun bir kaş görünümü tercih ederse veya ekilen kaşları zarar görürse ancak birinci yılın sonunda tekrar ekim yapılabiliyor. İkinci kez ekim yaptırmanın hasta için bir dezavantajı ya da zararı yoktur.