Well World - Aesthetic & Longevity Clinic

Sık Sorulan Sorular

Bir çok estetik ameliyatı sadece deri ve deri altı dokularını ilgilendirdiğinden ağrılı değildir. Hafif ağrı olursa da bu 1-2 günde geçer ve bu süre içerisinde de kolaylıkla ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Kasların da dahil olduğu ameliyatlarda, örneğin meme protezi ameliyatları, ağrı ve gerginlik hissi biraz daha uzun sürebilir.

Estetik cerrahi şekil düzeltme cerrahisidir. Bir başka deyişle şekil ve\veya ölçüleri bozuk olan doku ve organların şeklinin hastanın beğenisi ve ideal anatomik ölçüler doğrultusunda değiştirilmesidir. Örnek: küçük olan memelerin silikon protez ile büyütülmesi gibi. Rekonstrüktif cerrahi ise onarım cerrahisidir. Doğuştan eksik veya kusurlu olan, ya da kaza, yanık, tümör ameliyatı sonucu yok olan ya da şekli bozulan organların yeniden oluşturulmasıdır. Örnek: kanser sonucu alınan memenin yeniden oluşturulması gibi.

Estetik ameliyat hiç iz bırakmayan ameliyattır şeklinde yaygın bir kanı vardır. Estetik ameliyat için uygun ameliyat malzemesi ve özel sütür materyalleri kullanılır , çok az da olsa, mutlaka bir iz kalır. Ancak estetik ameliyatlarda bu izler bir yerlere gizlenir. Örneğin burun estetiği ameliyatında burun deliklerinin içine, göz kapağı estetiği ameliyatlarında göz kapağı içinde, kulak operasyonlarında kulak arkasına gibi. Karın germe operasyonlarında ise iz sezaryan izinden biraz daha uzun olup bikini bölgesinde saklı kalır.Liposuction (yağ çekme) işlemi hiç iz bırakmaz. Bazı ameliyatlarda ise izlerin tamamını gizlemek mümkün değildir. Örneğin meme küçültme ameliyatlarında olduğu gibi.

En az 1 sene beklemek kaydıyla hamile kalıp doğum yapılabilir.

Ruh ve beden sağlığı yerinde olan herkese uygulanabilir. Ancak bazı ameliyatlar için yaş sınırlaması, ya da o ameliyatın yapılabilmesi için ideal olan bir yaş vardır. Örneğin dudak yarığı ortalama bebek 2 aylıkken, damak yarığı ameliyatı 1 yaşında, kepçe kulak ameliyatı 5-6 yaşında, meme büyütme estetiği ve burun estetiği 17 yaş üzerindekilere ve yüz germe ameliyatları 40 yaş üzerindekilere yapılmalıdır.

Operasyondan 3 – 4 gün sonra işe başlanabilir.

Saç ekimi her mevsim uygulanabilir; fakat yaz aylarında ekim yapılan bölge doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Alınan kökler yeniden çıkmaz; fakat alım bölgesinde kökler geniş alandan homojen bir şekilde alındığı için operasyon sonrası alım yapıldığı belli olmamaktadır.

Saç ekimi operasyonu, ortalama 6 – 8 saat süren bir işlemdir. Bir gününüzü ayırmanız yeterli olmakla birlikte ekim operasyonundan sonraki ikinci gün ilk yıkama ve kontrol için kliniğimize tekrar gelmeniz gerekmektedir.

Saç ekimi operasyonu üç aşamadan oluşmaktadır: İlk olarak anal açma işlemi için estetik kısmını belirleyen bölüm, ikinci olarak saçın yönü, açısı ve dağılımı belirlenir. Son olarak ise doktorun yaptığı kanal açma işlemidir.

Safir Fue, ense bölgesinden tek tek alınan kök uçlarına elmas kalemlerle tek tek kanal açılarak uygulanan yöntemdir. Özellikle açıklığı çok fazla olan misafirlerimizde daha yoğun çalışabilmek için Safir Fue tekniği tercih edilmektedir. DHI tekniği ise, saçların tamamen dökülmediği alanlarda saç aralarını sıklaştırmak için uygulanan tekniktir. Kanal açma işlemi yerine özel kalemlerle saç aralarına kökler direkt olarak yerleştirilmektedir.

On gün sonra kabukların tamamen dökülmesiyle birlikte kızarıklıklar yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu süreç, üç aya kadar hafif olarak devam edebilmektedir.

Kök hücreli saç ekimi, kök hücre saç dökülme tedavisi, otolog mikro greft işlemi ve saç ekimi işlemlerinin aynı anda yapılmasıdır. Kök hücre tedavisi ile birlikte yapılan ekimde, ekilen saçların daha gür çıkması sağlanmakta olup aynı zamanda yara iyileşmesi çok daha hızlıdır ve saç dökülmesini önemli ölçüde azaltmaktadır.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan bir operasyon olduğu için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Sağlıklı nefes alabilen cilde sahip olabilmek için herkes yaptırmalıdır. Cilt bakımı her cilde uygulanabilir; cilt bakımı derin temizleme, yenileme, cilt kalitesini arttırma işlemidir. Her birey, dönemsel cilt bakımı yaptırmalıdır. Çünkü sadece bedenimiz değil, cildimiz de yorulur. Bu yüzden sağlıklı bir cilt için cildimizi uzman ellere bırakmalıyız.

Cildimizin en yorulduğu ve bakıma ihtiyaç duyduğu zaman mevsim geçişleridir. Mevsim geçişlerinde ciltte kuruluk, yorgunluk ve matlık oluşur; bakıma ihtiyaç duyar. Cildin en kirlendiği zaman da yine mevsim geçişleridir. Bu dönemde cildi onarmak için cildin hücre yenilenmesini sağlamak adına uygun vitamin ve mineral takviyesi yapılır.

Danışana yapılan analiz ve konsültasyon sonrası kişiye uzmanlarımız tarafından özel bakım protokolü hazırlanır.

Hamilelelere de doktorun izniyle bakım uygulanabilir.

Cilt, yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerle birlikte canlılığını kaybeder. Çevresel faktörlerle birlikte olumsuz hava koşulları, kullanılan kimyasal ürünler, makyaj artıkları cilde biriken yağ ve siyah noktalar cildin sağlıklı görünmesini etkiler. Tüm bu etmenlere karşı medikal cilt bakımında kullanılan ürünlerle derinlemesine temizlik sağlanır.

4 mevsim cihazlarımız ile herhangi bir leke ve yanık riski yoktur. Nd- Yag cihazımızın lazer epilasyonda hedefi melanine değil, cilde renk veren melanin pigmentinedir. Böylelikle işlemlerimiz yanık ve leke riski taşımamaktadır.

Özellikle Nd-Yag cihazı ile lazer işlemine yaz aylarında da devam edilebilir.

12 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

Kılın 3 evresi vardır. Bunlar anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılır. Lazer epilasyon büyüme evresindeki yani anajen evredeki kıl köklerinde etkili olur. Tüm kılları aynı anda büyüme evresinde yakalamak mümkün değildir. Bu nedenle birden çok seans uygulaması gerekir.

Seans aralıkları bölgeye göre değişkenlik gösterebilir ve 4 ile 8 hafta arasında değişir.

Genetik olarak yağ hücrelerimizin yoğun olduğu bölgeler vardır. Bazen bu yağlar çok inatçı olabilmektedir. Beslenme uzmanı tarafından kişiye özel planlanmış bir diyet programı ile yağ hücrelerimizin yoğun olduğu sorunlu bölgelerde azalma sağlanır. Ciddi hormonal sağlık problemleri olan kişiler, aynı zamanda doktor takibinde olduklarından bu vakalarda da çok güzel sonuçlar alınmaktadır. Bölgesel incelme konusunda en iyi sonuç; sağlıklı bir diyetle birlikte vücut yapınıza, sağlık profilinize uygun planlanmış düzenli egzersiz ile sağlanır. Kliniğimizde sıkılaşmaya ve incelmeye destek, ileri teknolojiye sahip bölgesel cihazımız da bulunmaktadır. Hızlı kilo vermek ve bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen danışanlarımıza diyet ve cihaz kombinasyonunu öneriyoruz.

Metabolizmayı en iyi hızlandıran iki unsur: sağlıklı bir beslenme programı ve kas kütlenizi arttırmaya yönelik planlanmış ağırlık antrenmanlarıdır. Bu arada bazı özel besinler de metabolizmayı hızlandırıcı özelliktedir: öncelikle su olmak üzere; yeşil çay, ananas, doğal hindistan cevizi yağı, kaliteli proteinler (özellikle yumurta ve balık), pul biber & karabiber gibi. Bunların dışında, kan tahlillerinizdeki eksik vitamin ve minerallerin gerekli besin takviyeleri ve sağlıklı bir diyetle tamamlanması en doğru yöntemdir. Bu konuda beslenme ve diyet uzmanınız olarak sizleri çok yakından takip ediyorum.

Evet, mümkündür. Aldığınız enerji harcadığınız enerjiden az olduğu sürece, bazı istisnalar dışında elbette kilo verirsiniz. Sağlıklı olarak ideal kiloya ulaşım ancak doğru bir beslenme programı ile mümkündür. Yağ-kas oranınızın dengesi, ruh-beden sağlığı bütünlüğü ve fit bir görünüm için diyetle birlikte düzenli egzersiz de çok önemlidir. Bilhassa yüksek kilolardan hedef kiloya ulaştığınızda vücut sıkılığını sağlayabilmek için ekstra egzersiz gerekir. Bölgesel incelme konusunda; Kliniğimizde uzman tarafından uygulanan “ileri teknoloji bölgesel sıkılaştırma” cihazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Yağ, karbonhidrat ve kaliteli protein açısından dengeli bir beslenme programı ve yağ yakımını destekleyici bir egzersiz programı (ağırlık antrenmanları, HIT/HIIT vb.) yağdan kilo verme konusunda büyük destek olacaktır. Protein olarak özellikle mevsim balığı, yumurta, organik köy tavuğu ve hindi eti, sık olmamak koşuluyla kuzu eti ve kurubaklagil tüketimini öneriyorum. Çiğ kuruyemişler/ yağlı tohumlar, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlar fonksiyonel kaliteli yağlardır ve beslenme rutininizde bu yağları her zaman tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat grubundaki tercihler kişiye göre değişmekle birlikte; glutensiz, sindirimi kolay tahılları tercih etmek daha doğru bir beslenme planı olacaktır. Bu gruba örnek olarak; kinoa, chia, karabuğday, kahverengi/ siyah pirinç, glutensiz yulaf ezmesini sayabiliriz. Her gün mevsimine uygun çeşitte ve rengârenk sebze tüketmeliyiz. Ölçülü olarak mevsim meyvesi de günlük diyetimizde olmalıdır. Elbette en etkili olan yöntem; sizin metabolizmanıza, sağlık profilinize, yaşam şartlarınıza ve sindirim sisteminize uygun olarak planlanmış, uzman takip ve kontrolündeki diyettir.

Sağlıklı yaşam; sağlıklı beslenme, kaliteli uyku, stres yönetimi, eksik vitamin ve mineralleri gerekli besin takviyeleri ile yerine koyma ve düzenli egzersizi kapsayan bir sistemler bütünüdür. Bu anlamda yaşam tarzını iyileştirmek çok önemlidir. Kliniğimizde bütüncül bakış açısı ile danışanlarımızın yaşam kalitesini arttırma konusunda iddialıyız. İdeal kiloya ulaşma yolculuğunda daha doğru ve nokta atışı diyet planlanabilmesi amacıyla danışanlarımıza önerdiğimiz iki özel test bulunmaktadır: “Mikrobiyom Analizi Testi” ve “Gıda İntolerans Testi”. Bu iki test hakkında detaylı video çekimi Kliniğimizin youtube kanalında mevcuttur. İlgili testlerin sonuçları da dikkate alınarak uyguladığımız diyetlerle mükemmel sonuçlar alıyor, inatçı kilolara etkili çözümler üretiyoruz.

 

Evet. 

Hastanın durumuna göre Anestezi Uzmanı eşliğinde genel anestezi (tam uyutma) ve sedasyon (yarı baygın) uygulamaları ile tüm hastaların diş tedavileri yapılmaktadır.

Evet.

Genel Diş Hekimliği ve yan dalları içeren tüm uzmanlık alanlarında konularında çok deneyimli alanında uzman hekimlerle çalışmaktayız. 

  • Protez (Her türlü estetik uygulamalar ve kaplama, köprü, protez)

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (İmplant ve çene kemiği ile ilgili tüm uygulamalar, gömülü 20 yaş diş çekimleri ve diğer tüm cerrahi işlemler)

  • Ortodonti (Tel Tedavisi)

  • Periodontoloji (Dişeti Tedavisi)

  • Endodonti (Kanal Tedavileri) 

  • TME Eklem (Çene problemleri, diş sıkma, diş gıcırdatma)

Diştaşı temizliği doğru yapılırsa, kesinlikle bir zararı bulunmamaktadır. Dişlerin üzerindeki lekelenmeleri alarak, dişlerin mevcut rengini ortaya çıkarır. Ekstra bir beyazlatma etkisi olduğu söylenemez.

2 tip beyazlatma işlemi yapmaktayız. Ofis tipi lazer destekli beyazlatma ve ev tipi beyazlatma. Bu işlemlerin dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dişlerin yapısına ve kişinin beslenme şekline göre 1-2 yıl arasında koruyuculuğunu sürdürmektedir.

Dişetinin altında ve kemiğin içinde olup olmamasına göre, 20 yaş dişlerinin çekimleri ve sonraki süreci değişiklik göstermektedir. Tam durumu bize Panoramik Röntgen vermektedir. Sonrasında çok az bir miktar şişlik ve ağrı görülebilir. Bazı çekimlerde dikiş gerekli olabiliyor.

Well World - Aesthetic & Longevity Clinic

WHATSAPP

Daha genç, daha zinde, daha canlı, daha güzel, daha sağlıklı olmanız için sizleri de Well World’e bekliyoruz. Hemen iletişime geç!

Whatsapp Hattı